Fotonávod: Online výpis z registru exekucí CEE – krok za krokem

Fotonávod: Online výpis z registru exekucí CEE – krok za krokem

Fotonávod: Online výpis z registru exekucí CEE – krok za krokem

Jak zjistit jak je na tom váš potenciální nájemník, kupující vozu nebo třeba budoucí obchodní partner (odběratel) s platební morálkou a zda proti němu je vedená nějaká exekuce? Jak zjistit, jestli náhodou nějakou exekuci nezahájil někdo proti vám, případně kolik jich vůbec je? (například pro získání statutu oddlužení musíte mít minimálně tři věřitele). Pojďte se s námi podívat jak získat online výpis z registru exekucí CEE během několika okamžiků!

Co je CEE neboli Centrální evidence exekucí

Pod pojmem Centrální evidence exekucí se skrývá právě exekuční rejstřík. Vede jej Exekutorská komora České republiky (soukromá společnost) a zapisují se do něj exekuce s výjimkou těch, co jsou vedeny soudy, orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami. K výmazu z rejstříku musí dojít po 15 dnech od ukončení exekuce. Podrobněji jsme o Centrální evidenci exekucí psali v článku Registry dlužníků - k čemu jsou a proč se jich nemusíte bát

Pojďme se přesunout k samotnému získání online výpisu exekucí přímo ze stránek CEE - krok za krokem.


Krok 1: Bez registrace to nepůjde

Jestliže stojíte o online výpis z registru exekucí, musíte se u Exekutorské komory nejprve registrovat a pomocí emailu ověřit svá data a zájem o službu. Registrace je snadná a nezabere ani pět minut. Úvodní registrační formulář se otevře po kliknutí. Telefonní číslo je nutné vyplnit i s předvolbou +420, jiný zádrhel na vás ve formuláři nečeká. 

Obrázek 1: Potvrzení o probíhající registraci v CEE

Zdroj: Centrální evidence exekucí. URL: https://www.ceecr.cz/registrace, po vyplnění registrace

Po vyplnění vašich dat (základní data o vás, k tomu email, přihlašovací jméno a heslo - to si volíte sami) a odeslání registračního formuláře se zobrazí informace uvedená v obrázku 1. Ihned vám dorazí na vámi uvedený email odkaz, na který je nutné kliknout – viz obrázek 2. 

Obrázek 2: Email se žádostí o ověření pomocí kliknutí na uvedený link

Zdroj: emailová schránka autorky

Kliknutím na link v e-mailu budete ověřeni, registrováni a systém vám umožní se přihlásit. O tom, že vše proběhlo hladce, vás budou stránky také informovat, a to potvrzením o aktivaci účtu u CEE, které ukazuje obrázek 3.

Obrázek 3: Potvrzení o aktivaci účtu u CEE po kliknutí na link v emailu

Zdroj: Centrální evidence exekucí. URL: https://www.ceecr.cz/registrace, po vyplnění registrace a po jejím ověření emailem

Krok 2: Přihlášení do nově registrovaného účtu a nabití kreditu

K získání online výpisu o komkoliv z Exekučního rejstříku se musíte přihlásit jménem a heslem, které jste si zvolili během registrace. Po přihlášení vás přivítá úvodní stránka a vpravo nahoře několik možností, kudy se vydat. Pro získání online výpisu je nutné si předem nabít kredit, a to minimálně na 60 Kč, což je cena jednoho online výpisu. Máte na výběr mezi kartou a převodem z účtu na účet, viz obrázek 4.

Obrázek 4: Kam kliknout, když potřebujete nabít kredit (zaplatit za výpis předem – jinak nelze) 

Zdroj: Centrální evidence exekucí. URL: https://www.ceecr.cz/nabit-kredit

Já jsem zadala platbu kartou, vše proběhlo během několika vteřin. Při nabíjení si předem zvolíte, kolik dotazů budete chtít položit, resp. kolik výpisů chcete udělat. Upozornit musím na fakt, že za 60 Kč dostanete pouze informativní výpis o osobě, zda je vedena v CEE nebo není, případně jak

Ovšem jakmile chcete zobrazit podrobnosti - detailní informace o kauze, musíte přidat dalších 60 Kč -  a to předem!!! Během pokládání dotazů není možné dobíjet. Vyplatí se proto si nabít peněženku alespoň na dva dotazy, abyste si mohli, pokud v CEE o sobě nebo o jiném člověku či firmě něco naleznete, zobrazit i detaily exekuce – jestliže vás zajímají. 

Že platba proběhla v pořádku, vám systém ukáže tak jako mně na obrázku 5. Ještě dovolte malou poznámku: o víkendu mi dobití kreditu nešlo, musela jsem počkat na pracovní den.

Obrázek 5: Informace o úspěšné platbě, resp. nabití peněženky

Zdroj: Centrální evidence exekucí. URL: https://www.ceecr.cz/overeni-platby-kartou, po zaplacení kartou online

Krok 3: Vyhledání osoby

Jakmile se chcete pustit do samotného vyhledávání, je nutné v menu na horní části stránek kliknout na položku „vyhledávání“, viz obrázek 6, což vás přenese do vyhledávacího formuláře.

Obrázek 6: Volba vyhledávání v CEE

Zdroj: Zdroj: Centrální evidence exekucí. URL: https://www.ceecr.cz/

V samotném formuláři pak zadáte data o osobě nebo firmě, jejíž přítomnost v CEE chcete ověřit, případně si zobrazit i detaily o exekuci(ích). Vyplnit můžete jen jméno a příjmení nebo rodné číslo, případně IČO, název firmy, možnosti je spousta. V momentě, kdy vás zajímá konkrétní exekuce, vyplňujete přímo spisovou značku, viz obrázek 7.

Obrázek 7: Vyhledávací formulář v CEE 

Zdroj: Zdroj: Centrální evidence exekucí. URL: https://www.ceecr.cz/vyhledavani (možné až po registraci a zaplacení poplatku za nejméně jedno vyhledávání)

Krok 4: Výsledek, případně pokračování k detailům

Do formuláře jsem zadala rodné číslo a klikla na „Vyhledat v centrální evidenci exekucí“. Vyjel mi výsledek vyhledávání s počtem záznamů: 0. V komentáři k výsledku najdete upozornění (červeně jsme podtrhli), že na detaily se dostanete pouze přes původní vyhledání osoby, tedy minimálně položením dvou dotazů, každý za 60 Kč, viz obrázek 8. 

Obrázek 8: Výsledek vyhledávání po zadání rodného čísla osoby

Zdroj: Zdroj: Centrální evidence exekucí. URL: https://www.ceecr.cz/vyhledavani (po vyplnění dat do formuláře a kliknutí na „Vyhledat v centrální evidenci exekucí“)

Tímto krokem je tedy hotovo, pokud jste hledali jen obecný záznam. Jestli stojíte i o detaily, bude potřeba rozkliknout nalezené kauzy, čímž se strhne dalších 60 Kč z nabitého kreditu – a to za každou zobrazenou kauzu.

Existují alternativní cesty – ale jen k výpisu z CEE o vaší osobě

Získat online výpis z exekučního rejstříku můžete i dvěma dalšími cestami. Obě jsou zpoplatněné a též o něco dražší, protože výpis z CEE je tu součástí větší skupiny výpisů z dalších dlužnických registrů. Jedna z alternativ je velmi rychlá (několik málo minut), druhá zabere pár dní. Obě však informují jen o existenci záznamů, a to pouze vašich záznamů.

První cestu zmiňme tu delší a nákladnější, jejíž vyřízení trvá více než jeden den. Jedná se online výpis Bankovního a Nebankovního registru dlužníků (BRKI a NRKI) skrze službu Kolikmam.cz, kdy zvolíte variantu výpisu s názvem „Můj kredit“. Bude to stát 395 Kč jako jednorázová služba a z CEE takto získáte data pouze o sobě, zato v těchto registrech: BRKI, NRKI, REPI, ARES (Administrativní registr ekonomických subjektů vedený ministerstvem financí), CEE a ISIR (Insolvenční rejstřík). Jestliže vás tato cesta zaujala, zde je podrobný fotonávod na online výpis z BRKI a NRKI

Druhou cestou je získání online výpisu ze SOLUS přes službu NejsemDlužník.cz. Zde je obsažen jak samotný výpis z negativního registru SOLUS, tak ještě i výpis z CEE a ISIR – ale zase jen o vás osobně. Stojí 200 Kč a je vyřízen ihned – přistane vám v emailu v v řádu minut od zaplacení kartou. Služba je dostupná nonstop, protože probíhá automaticky. Zde najdete podrobný fotonávod jak na online výpis ze SOLUS.

Než si vezmete jakoukoliv půjčku, spočítejte si nejprve, jaké na ní budou měsíční splátky!

Přejít do kalkulačky splátek
maskot

Shrnutí

Získat výpis z Exekučního rejstříku lze zcela online během několika minut. Potřebujete k tomu jen internet, aktivní e-mail a platební kartu. Nutným prvním krokem je registrace, která se ověřuje právě e-mailem. Pak už můžete přikročit k nabití kreditu (nutné před vyhledáváním) a pak k samotnému vyplnění vyhledávacího formuláře. Toť vše. Nezapomínejte však, že na jedno vyhledání za 60 Kč se zobrazí pouze obecné záznamy. Za zobrazení detailů konkrétní exekuce bude stržených dalších 60 Kč

Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Vystudovala Ekonomicko správní fakultu Univerzity Pardubice a doktorské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě.
Zobrazit profil

Další články, které by Vás mohly zajímat

Půjčka na směnku

29.05.2024

Půjčky

Rychlý a snadný způsob, jak získat peníze? Půjčka na směnku vypadá lákavě, ale: rizika převálcují jakýkoliv benefit půjčky. I proto je coby osobní půjčka nezákonná

Půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

23.05.2024

Půjčky

Potřebujete rychle hotovost? Zvažujete půjčku na benzínce nebo v trafice? Jde sice spolehlivý zdroj peněz, ale vybírá si svou daň. Na co dá největší pozor?

Půjčka pro dlužníky

07.05.2024

Půjčky

Konsolidace, refinancování, půjčka pro zadlužené - každá z těchto půjček pro dlužníky může být dobrým řešením, ale je důležité k ní přistupovat s rozvahou