Spoření

Úroky na spořicích účtech budou asi stagnovat

Publikován 25.01.2018 Aktualita | Spoření

Spořicí účet nás svým zhodnocením v posledních letech nijak neoslnil. V žádné bance. Situace byla pochopitelná, základní úroková sazba byla rekordně nízko a také sazby na půjčkách klesaly na historická minima. Nyní se ale situace mění a tak by se dalo čekat, že banky se svými klienty o zisk trochu podělí. Opak však bude pravdou.

Co je dobré vědět, když si je vyberete místo spoření podílové fondy

Publikován 14.12.2017 Průzkum | Spoření

Na trhu existují dva způsoby investování. Prvním je nákup podílových fondů a tím druhým přímý nákup aktiv skrze brokera. Za oba způsoby vstupu na trhy platí investor poplatky.

Black Friday je tady! Kde nakoupíte se slevou?

Publikován 23.11.2017 Akce | Spoření

Jistě vás neminuly informace o poměrně nové marketingové akci s názvem Black Friday (Černý pátek), pořádané po vzoru USA a Kanady. Akce je už tradičně spojena s výprodejem a velkými slevami obchodníků a letos připadá na 24. listopadu. Název akce je reflexí poklesu cen na počátku světové krize z roku 1929.

Pět zásad, při jejichž dodržování se vám peníze nikdy nerozkutálí

Publikován 21.07.2017 Rada | Spoření

Mnoho lidí se lopotí za dobrým výdělkem, aby měli dostatek prostředků. To je sice záslužné, ovšem bez správných návyků se jejich snaha mnohdy nesetká s úspěchem. Poradíme vám, co dělat, aby se vaše výdělky zbytečně nerozkutálely a naopak vaše úspory ještě i samy rostly.

Myslete na budoucnost: Výhodné stavební spoření se zhodnocením až 3,4 % ročně

Publikován 30.06.2017 Novinka | Spoření

Pokud patříte do skupiny osob, které rády šetří, potěšíme vás. Jestliže začnete spořit sobě či svým dětem (do 26 let), získáte prémie i mnoho výhod!

Vtipné bizarnosti ze světa úspor aneb Nejšílenější způsoby, jak lidé šetří

Publikován 25.04.2017 Průzkum | Spoření

Na internetu existuje nespočet rad a návodů, jak v domácnosti ušetřit nějakou tu korunu. Namísto napouštění vany se sprchovat, kupovat úsporné spotřebiče, změnit nevýhodný tarif nebo dodavatele elektřiny či chodit nakupovat jenom s nákupním seznamem. Tyhle rady pravděpodobně všichni známe. V redakci jsme si ale dali tu práci, zabrouzdali na internetu a máme pro vás přehled největších bizarností ze světa úspor. Jak někteří lidé šetří? Budete se divit!