Vybíráte půjčku? Poradíme, jak vybrat tu nejlepší a nešlápnout vedle!

Publikováno 07.06.2016 Rada | Půjčky

Vybíráte půjčku? Poradíme, jak vybrat tu nejlepší a nešlápnout vedle!

Jedna kapsa prázdná a ta druhá? Vysypaná! Že přesně nějak takto vypadá vaše aktuální situace? V práci na vás padl onen pomyslný „Černý Petr“, úspory z dřívějška se pomalu tenčí, a aby toho nebylo málo, dostali jste se do situace, která vyžaduje operativní finanční řešení. Co teď? Požádat o pomoc rodinu či přátele? Nebo zamířit do banky či k některé z nebankovních společností, která na našem trhu nabízí nespočet půjček a úvěrů?

Poradíme vám, kde hledat ty nejvýhodnější nabídky. Finanční portál Hyperfinance.cz nabízí řadu ověřených (nejen) úvěrových produktů, doplněných o recenze i zkušenosti skutečných klientů. Kromě toho můžete jednotlivé produkty vzájemně porovnat a vybrat si z nich takový, jenž vám bude nejvíce vyhovovat!

Jak to na Hyperfinance.cz vlastně funguje?

 • Vyberete si konkrétní kategorii půjček (bankovní vs. nebankovní)
 • Prozkoumáte nabídku ověřených úvěrů a půjček
 • Porovnáte mezi sebou jednotlivé produkty
 • V případě zájmu vyplníte nezávaznou žádost
 • Na základě vyplněné žádosti vás bude kontaktovat zástupce společnosti
 • Domluvíte se na dalších podmínkách
 • Čerpáte peníze

Úskalí schvalovacího procesu

Pokud prostřednictvím portálu Hyperfinance.cz o vybranou půjčku zažádáte, je zcela pochopitelné, že budete muset projít schvalovacím procesem. To proto, abychom měli vzájemnou jistotu, že pro vás půjčka není zbytečně velkým soustem, které by vás dostalo do mnohem závažnějších problémů. Při posuzování bonity je zohledněna řada faktorů, mezi které patří například věk žadatele, jeho příjmy, závazky z dřívějších dob nebo třeba zaměstnání a typ úvazku.

Náš tip: Chcete zvýšit šanci na kladné posouzení žádosti o půjčku? Žádejte o ni společně se spolužadatelem!

Dvakrát měř, jednou řež!

Protože razíme zásady zodpovědného úvěrování a na našich stránkách naleznete pouze ověřené a seriózní nabídky, očekáváme jistou serióznost také od vás. Pokud jde finanční gramotnost mimo váš záběr, doporučujeme doplnit mezeru ve vzdělání. Pro jistotu v závěru tohoto článku shrneme alespoň základní zásady zodpovědného úvěrování:

 • Vždy si půjčujte jen tolik peněz, kolik v dané situaci doopravdy potřebujete
 • Porovnejte nabídky na našem trhu
 • Ověřte si poskytovatele a získejte reference
 • Důkladně pročtěte smlouvu i obchodní podmínky
 • Nikdy nepodepisujte nic, čemu nerozumíte
 • V případě problémů svou situaci okamžitě řešte

Věděli jste, že…

Podle našich údajů má o půjčky největší zájem věková skupina 25 až 40 let, která se na celkovém počtu vyplněných žádostí podílí celými 41,65 %. Na onom pomyslném druhém místě se umístili žadatelé, jejichž věk se pohybuje v rozmezí mezi 21 až 25 lety. O půjčky naopak prakticky nejeví zájem věková skupina 55+, která z celkového potu vyplněných žádostí prostřednictvím portálu Hyperfinance.cz tvoří zanedbatelných 4,32 %! O úvěry pak žádají častěji muži, než ženy. Rozdíl to však není nikterak markantní. Muži si půjčují v 53,8 %, ženy tvoří z celkového počtu žadatelů nějakých 42,8 %.

U žadatelů do 21 let se schvalovatelnost pohybuje okol hranice 10,25 %, žadatelům ve věku 21 až 25 let jsou půjčky schváleny zhruba v 10,07 %, starší žadatelé do 40 let mají šanci na schválení půjčky ještě vyšší – 11,34. Kategorii jen velmi těsně ovládá věková skupina 40 až 55 let s 13,54 % a v těsném závěsu za ní jsou žadatelé nad 55 let věku, u nichž jsou žádosti kladně posouzeny zhruba v 13,05 %.

Máte dotaz nebo vlastní zkušenost? Podělte se o ni v komentářech.