Půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

Půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

Půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

Půjčky v hotovosti na benzínce nebo trafice se stále těší značné oblibě. Důvodů je několik, přestože celková cena a ani rizikovost tu nejsou zrovna malé. Žadatelé oceňují rychlost vyřízení a dostupnost peněz i s nižšími příjmy. Hotovost se dá vyzvednout v blízkém okolí, navíc je rychle dostupná, navíc bez bankovního účtu. Rozhodně byste však po této půjčce neměli sahat automaticky. Ukážeme proč.

Co je půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

Název půjčky vysvětluje mnohé, ale pojďme se na její fungování podívat o něco blíž. Jde o půjčku v hotovosti, tedy v bankovkách, ve fyzických penězích. Vyřizuje se sice online u licencované nebankovní společnosti, ale pro samotné peníze si zajdete nebo zajedete na dohodnutou čerpací stanici či do konkrétní trafiky. 

Typicky jde o půjčky na 30denní splatnost a v částkách do 30 tisíc korun. Jakožto žadatel se klient obejde bez bankovního účtu. Může mít bankovní účet, ale k vyřízení této půjčky ho nebude potřebovat. Stejně tak se obejde bez výpisu z účtu.

Půjčka nonstop

Výhodou benzínek a velkých trafik je jejich nepřetržitý provoz. Toho využívají poskytovatelé půjček také s nonstop provozem, aby svým klientům co možná nejvíc časově vstříc. Díky tomu jsou některé hotovostní půjčky dostupné kdykoliv, včetně večerů, nocí svátků i víkendů.

Jak funguje půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

Půjčka má poměrně snadné fungování. Online si porovnáte aktuální nabídky, následně zvolíte tu, které vám nejlépe vyhovuje. V elektronickém formuláři požádáte o konkrétní částku, a v případě schválení a též vašeho souhlasu s podmínkami úvěru podepíšete smlouvu. V ní jste si dohodli místo a čas, kde si hotovost vyzvednete, následně si pro ni i zajdete.

 

Půjčka se splácí také v hotovosti, na stejném místě, kam jste si pro peníze přišli. Poskytovatelé umožňují i splacení převodem z účtu - k tomuto účelu najdete ve smlouvě bankovní spojení i variabilní symbol vaší půjčky.

Kdo nabízí půjčku v hotovosti na benzínce nebo trafice

Na obchodních místech, jako jsou čerpací stanice a trafiky, případně terminály Sazky, nabízejí půjčku jen licencované nebankovní společnosti. Jistě je vám známo, že banky v hotovosti nepůjčují (jedině na účet), takže svět hotovostních úvěrů je čistě nebankovní.

Kdy se téhle půjčky typicky využívá

Půjčky v hotovosti, ať už se vyzvedávají kdekoliv, nebo si je necháte dopravit domů, jsou specifickým úvěrem určeným pro specifické situace:

 • když žadatel nemá bankovní účet, a tak si nemůže vyřídit půjčku na účet
 • když žadatel účet sice má, ale nechce, aby přes něj půjčka šla
 • když žadatel nechce poskytnout výpis z účtu
 • když je v domácnosti žadatele jen společný účet, ale nechce, aby se o jeho půjčce vědělo
 • když žadateli exekutor zablokoval bankovní účet 
 • když žadatel stojí o velmi diskrétní půjčku.

Jde o extrémně krátkodobou půjčku!

Jak už jsme zmínili, půjčky v hotovosti na benzínce a trafice jsou krátkodobé, s trváním maximálně 30 dní. Splácejí se proto hned z následujícího příjmu. 
Než se pro jakýkoliv úvěr s takto krátkou splatností rozhodnete, odpovědně zvažte, jestli hned z další výplaty vyšetříte tolik, abyste nejen splatili půjčku, ale i zejména její navýšení. Může se jednat i o několik tisíc korun navíc! 

Co ještě byste měli vědět o této půjčce 

Všechny hotovostní půjčky jsou nákladné, a platí to i pro půjčku v hotovosti na benzínce nebo trafice. Za 30 dní, po které tento úvěr typicky trvá, tedy vracíte nejen vypůjčenou částku, ale i tučný přeplatek navíc.

Ještě nákladnější je případné prodlení se splátkou nebo odklad splátky. V obou případech mohou poplatky a sankce brzy narůst až do násobků hodnoty původní půjčky. Cesta do dluhové pasti se tím rychle otevírá.
Tyto informace nemají sloužit k odstrašení. Jsou jistě situace, kdy se půjčka v hotovosti stane jediným přijatelným řešením (například pokud by platba, na niž žadateli právě chybí dostatek hotovosti, byla spojená s pokutou vyšší, než je cena samotného úvěru). Ale než se k případné půjčce upíšete, je dobré znát všechna fakta, i případné hrozby.

Jak vybrat nejlepší půjčku v hotovosti na benzínce nebo trafice

U hotovostních půjček hrají prim tři parametry:

 • místo, kam se dá pro peníze zajít/zajet, aby nebylo příliš „z ruky“
 • cena úvěru - vybírejte půjčku s co nejnižším přeplatkem za 30 dní jejího trvání
 • cena odkladu splátky - vzhledem ke krátkodobosti je vhodné pojistit si zadní vrátka a upřednostnit toho poskytovatele, který dovolí odklad splátky s co nejnižším poplatkem za tuhle službu navíc.  
 

Výhody půjčky v hotovosti na benzínce nebo trafice

 • diskrétnost (o půjčce se nedozví partner, banka, případně ani exekutor)
 • dostupnost i pro žadatele s nižší bonitou
 • rychlost vyřízení online
 • peníze ihned na ruku
 • i pro lidi s nižším nebo s nepravidelným příjmem
 • bez bankovního účtu a bez výpisu z účtu
 • možnost splatit převodem z účtu
 • bez registru a bez ručení

Nevýhody půjčky v hotovosti na benzínce nebo trafice

 • drahá nebankovní půjčka
 • jen nízké částky 
 • velmi krátká doba splatnosti
 • vysoký přeplatek půjčky
 • drahý odklad splátky
 • vysoké sankce z prodlení
 • riziko předlužení

Existují alternativy?

Půjčka v hotovosti, kterou si můžete vyzvednout na benzínce nebo v trafice samozřejmě má své alternativy. Hotovostní úvěry lze totiž vyzvednout i na poště, stačí si vyřídit tzv. půjčku na složenku (pozor, neplést s půjčkou na směnku!). 

Když opustíme hotovostní půjčky, je dnes poměrně snadné založit si účet u kterékoliv banky. Když navštívíte pobočku, účet se aktivuje okamžitě (online založení účtu má aktivaci delší, často do dalšího pracovního dne). A na aktivovaný účet si můžete vyřídit jakoukoliv bezhotovostní půjčku, ať už od nebankovního poskytovatele, nebo od banky. 

I banky dnes nabídnou drobné úvěry (od 2 000 Kč). Velkou výhodou je možnost rozložení splátek do delšího období, a tím i větší bezpečnost celého úvěrování. Rozklad splátek do delšího období se dá získat i od nebankovního poskytovatele. Stačí pozorně porovnat nabídky úvěrů a vybrat ten, který nabízí všechny možnosti, co právě potřebujete.

 

Lákavá nabídka? Pozor na to!

Půjčky v hotovosti z benzínek a trafik mohou být na první pohled atraktivní. Ale vždycky je posuzujte celkově, zvažte i ​​nevýhody, než si o úvěr požádáte. Pokud uvažujete o hotovostní půjčce, porovnejte úrokové sazby a poplatky s jinými nabídkami, zejména s půjčkou na účet. Založit si účet u banky je totiž otázkou chviličky. Pamatujte i na bezpečnou výši půjčky: vezměte si jen tolik peněz, kolik si skutečně můžete dovolit splácet (včetně navýšení).

 
Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Vystudovala Ekonomicko správní fakultu Univerzity Pardubice a doktorské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě.
Zobrazit profil

Mohlo by vás zajímat

Půjčka na směnku

29.05.2024

Půjčky

Rychlý a snadný způsob, jak získat peníze? Půjčka na směnku vypadá lákavě, ale: rizika převálcují jakýkoliv benefit půjčky. I proto je coby osobní půjčka nezákonná

Půjčka v hotovosti na benzínce nebo trafice

23.05.2024

Půjčky

Potřebujete rychle hotovost? Zvažujete půjčku na benzínce nebo v trafice? Jde sice spolehlivý zdroj peněz, ale vybírá si svou daň. Na co dá největší pozor?

Půjčka pro dlužníky

07.05.2024

Půjčky

Konsolidace, refinancování, půjčka pro zadlužené - každá z těchto půjček pro dlužníky může být dobrým řešením, ale je důležité k ní přistupovat s rozvahou