Účty

Jak na výběr běžného účtu? Napoví vám jejich porovnání

Publikován 10.04.2019 Analýza | Účty

Když si vybíráme běžný účet, někdy si říkáme, že je to zapeklitý problém. Ale opak je pravdou. Když si chceme zřídit běžný účet nebo přejít s běžným účtem k jiné bance, protože u té současné nejsme spokojení, musíme udělat jen tři věci. Stanovit si, co od běžného účtu chceme, poté porovnat mezi sebou ty běžné účty, které odpovídají našim požadavkům. A nakonec mezi sebou porovnat další služby bank, jejich běžné účty prošly naším předešlým filtrováním.

Jak to chodí s bankovními účty v domácnostech?

Publikován 28.02.2018 Průzkum | Účty

Společnost Zonky, poskytovatel nebankovních půjček, se za roky své existence setkala s mnoha domácnostmi, které byly v různě náročných finančních situacích. A protože půjčit peníze lze jen těm, kdo jsou potenciálně schopní je splatit, dělá si každý řádný poskytovatel větších půjček i exkurz do finančních záležitostí těch domácností, které o půjčku zažádaly. Jak jsou v domácnostech řešeny bankovní účty, příjmy a výdaje? V podstatě všemi možnými způsoby!

Platíte za vedení běžného účtu? Běžte tam, kde je zadarmo

Publikován 08.11.2017 Tip | Účty

Kdysi bylo zcela běžné, že jsme za využívání běžného účtu v bance platili nemalé částky. Šlo o desetikoruny, ale i stokoruny ročně. Od doby vyhlašování pravidelné ankety – Absurdní poplatek roku, kterou má na svědomí portál Bankovnípoplatky.com ale ubývá bankovních subjektů, kteří by si nechali za vedení běžného účtu platit. Pokud se vás to netýká, je nejvyšší čas na změnu banky.