Provident půjčka | Hyperfinance.cz

Výhody půjčky Provident

 • Peníze na účet nebo na ruku
 • Hotovost lze nechat dopravit až domů
 • K půjčce v hotovosti automaticky balíček služeb navíc
 • Splátky měsíčně nebo týdenně, ale i splátkové prázdniny
 • U hotovostní půjčky lze splátky odkládat
 • Ochrana před poplatky z prodlení
 • Vyšší půjčku lze pojistit výhodným skupinovým pojištěním
 • Odpuštění celého dluhu v případě, že dlužník zemře
 • Osobní schůzka s poradcem Provident je možná i doma a dokonce o víkendu
 • Při řádném splácení lze sjednat další půjčku

Půjčka Provident

Půjčka od Providentu, nazvaná jednoduše „Půjčka Provident“, patří k těm, které si lze vzít jak na účet, tak v hotovosti. Stejnými způsoby se dá i splácet, přičemž hotovostní splácení je umožněno dokonce na týdenní bázi, vždy do rukou Provident bankéře. Hotovostní varianta Provident půjčky je o něco dražší než peníze na účet, je s ní totiž spojeno jak předplacení služeb osobního bankéře, tak ochranné služby (Balíček Plus). Patří k nim zejména zdarma splátkové prázdniny, osvobození od poplatků z prodlení nebo odpuštění celého dluhu v případě, že dlužník zemře. 

Půjčka na účet tyto služby nenabízí, ale díky tomu může být levnější. Pro sjednání Provident půjčky je vždycky nutné osobní setkání se zástupcem Providentu. Navýšit půjčku během jejího čerpání sice nelze, ale Providen v polovině splácení nabídne řádně splácejícím klientům druhou souběžnou půjčku, nebo refinancovat na novou (a vyšší) - ovšem s poplatkem za předčasné splacení půjčky první. 

Zároveň s Provident půjčkou lze sjednat i skupinové životní pojištění Komplex pro případ smrti, pracovní neschopnosti, zlomeniny, hospitalizace a rekonvalescence. Pojistné plnění putuje klientovi, nikoliv přímo na splátku půjčky - a tak je na každém, zda jej využije na splácení, nebo pro sebe. Sjednání a správa Provident půjčky jsou zdarma.

 

Časté otázky

Jak je to se všemi variantami Půjčky Provident, nějak jsem se v tom ztratil…

Provident půjčka je poskytována ve čtyřech základních variantách:

 • na účet 3 až 10 tisíc se splatností přesně 6 měsíců
 • v hotovosti 3 až 10 tisíc se splatností přesně 6 měsíců
 • na účet 6 až 130 tisíc se splatností 12 až 48 měsíců
 • v hotovosti 6 až 130 tisíc se splatností 12 až 48 měsíců

Jak se Půjčka Provident splácí?

Vždy máte dvě možnosti splácení – stejně jako jsou dvě možnosti čerpání peněz. Pokud jste si brali peníze na účet, splácíte jednou za měsíc převodem na účet Providentu – ve stanovené datum a ve stanovené výši. Se splátkami nijak hýbat nelze, pouze se dá před uzavřením smlouvy nastavit jejich výše (v závislosti na délce trvání úvěru).

Pokud jste si vzali peníze v hotovosti, budete je v hotovosti také splácet, vždy do rukou vašeho osobního Provident bankéře a ve smluvenou dobu. Splátky lze dohodnout měsíční, ale i týdenní. Lze je i několikrát zdarma odložit.

Musím dojet někam na Provident pobočku, abych získala půjčku? Proč ji teda máte online?

Kontakt s Provident bankéřem opravdu nutný je, ale vy nikam jezdit nemusíte. Stačí se telefonicky dohodnout a nechat se navštívit třeba u vás doma nebo v oblíbené kavárně. Online tuto půjčku máme, protože žádost o ni se dá zaslat online – je to rychlejší než cesta na pobočku nebo i telefonní hovor. Osobní jednání je nutné až pro podpis smlouvy a případné vyzvednutí hotovosti.

Je vyžadováno ručení, když si budu chtít vzít 130 000 Kč?

Žádné ručení u Půjčky Provident požadováno není, ani souhlas manžela (manželky). Jde o úvěr bez ručitele i bez zástavy nemovitosti. Je také bezúčelový.

Co je myšleno online ověřením příjmů? A co když s ním nesouhlasím?

Online ověření příjmů je pouze nahlédnutím poskytovatele do vašeho online bankovnictví. Jedná se o službu poskytovanou aplikacemi tzv. otevřeného bankovnictví (např. Instantor, Kontomatik, Nordigen, TelcoScore apod.). Poskytovatel do vašeho účtu jen nahlédne, nebude mít sebemenší právo s ním jakkoliv hýbat, zadávat jakékoliv příkazy. 

Obecně jde o usnadnění pro žadatele o půjčku, nemusí totiž ve svém bankovnictví hledat výpisy z účtu. Poskytovatel si účet prohlédne sám, a mnohem rychleji tak zhodnotí kvalitu i dostatečnost žadatelových příjmů. To žadateli o půjčku ušetří spoustu času.

Pokud s touto formou ověření příjmů nesouhlasíte, nic se neděje. Dodat můžete výpisy z účtu za poslední dva měsíce nebo své výplatní pásky od zaměstnavatele, či kopii daňového přiznání (jste-li OSVČ).

Je půjčka Provident poskytovaná i studentům, důchodcům nebo matkám na mateřské?

Ano, bývá poskytována i těmto skupinám lidí, ale samozřejmě ne vždy - každá žádost je posuzována individuálně. Pokud jsou příjmy žadatele dostatečně vysoké pro splácení požadované půjčky, nehraje roli, zda jde o studenta nebo matku na mateřské. Důležitá je především bonita.

Co když nebudu mít na splácení?

Provident půjčka má dvě zzákladní podoby: hotovostní a bezhotovostní. Pokud si vezmete hotovostní půjčku s povinným balíčkem Plus, automaticky budete mít možnost si zdarma odložit splátky (na až 4 měsíce), také je v balíčku zahrnuto osvobození od poplatků z prodlení, a to až na tři měsíce. 

U půjčky na účet tyto možnosti chybějí, na druhou stranu je bezhotovostní varianta významně levnější. Pokud byste neměli na další splátku, je v každém případě (ať máte kteroukoliv variantu Půjčky Provident), nutná komunikace s poskytovatelem a dohodnutí alternativního postupu splácení. V opačném případě přicházejí na řadu sankce za nesplácení, či až zesplatnění půjčky.

Reprezentativní příklad

Výše půjčky 53 000 Kč na 24 měsíců: měsíční splátka 3 043 Kč, poslední splátka 3 032 Kč, úrok 18 121 Kč, částka za zpracování 1 900 Kč, celková dlužná částka 73 021 Kč, úroková sazba 30,00 % p. a., RPSN 38,32 %. * Toto je pouze reprezentativní příklad půjčky. Skutečná výše a podmínky Vaší půjčky se mohou lišit v závislosti na Providentem provedeném posouzení Vaší úvěruschopnosti.


*Údaje mají informativní charakter. Přesné podmínky se žadatel dozví od poskytovatele půjčky, který Vás bude kontaktovat.


O společnosti Provident Financial s.r.o.

Provident Financial s.r.o.

Společnost Provident působí na našem trhu již od roku 1997. Jejich bezúčelových hotovostních i bezhotovostních půjček bez registru a skrytých poplatků prozatím využilo více než 1 000 000 klientů. V současné době Provident nabízí dva druhy půjček pro financování nejrůznějších potřeb. Půjčku klient získá buďto v hotovosti nebo se mu vypůjčené prostředky připíšou na bankovní účet.

Společnost nabízí garanci celkové ceny půjčky, stejně jako možnost splátkových prázdnin (odložení splátek). Půjčku Provident sjednáte pěkně z pohodlí domova, přičemž je vám neustále k dispozici obchodní zástupce společnosti Provident, která získala v roce 2015 třetí místo v soutěži TOP zodpovědná firma.

Více informací