Banky

Moravský peněžní ústav znovu požádal o licenci na banku

Publikován 08.02.2018 Aktualita | Banky

Moravský peněžní ústav chce být bankou. A to dokonce tak moc, že o licenci žádá již podruhé. V současnosti má podobu úvěrového družstva. Stal by se tak téměř padesátou bankovní institucí podnikající na českém trhu. A co je jeho cílem? Přece zopakovat předloňský příběh banky a někdejšího úvěrového družstva Creditas.

Dvacetimiliardové krizovné – tolik nyní musejí banky dát stranou

Publikován 04.01.2018 Aktualita | Banky

Česká národní banka má pocit, že je potřeba se připravit na případnou krizi ještě více než jen omezením v oblasti hypoték. Přitvrdila totiž vůči domácím bankám ještě víc. Budou totiž muset během příštího roku dát stranou téměř dvacet miliard korun. Tím pádem je nebudou moci rozpůjčovat ani lidem, ani firmám. Opatření ČNB zavedla 17. prosince a jde o novou sazbu rezerv pro případ recese, s platností od ledna 2019.

Banky budou stále více přicházet o své tržby

Publikován 25.12.2017 Aktualita | Banky

Stále modernější fintech obory budou měnit podobu bank i celého bankovního trhu. Bankám se ale změny moc líbit nebudou. Poradenská firma McKinsey totiž v rámci svých průzkumů zjistila, že banky jsou ohroženy ztrátou až poloviny svých tržeb.

Banky mění pobočkovou síť, aby přitáhly víc klientů

Publikován 13.12.2017 Aktualita | Banky

Doby, kdy jste kvůli jakékoli maličkosti museli osobně na pobočku, už jsou naštěstí pryč. Stále více produktů a služeb mohou zákazníci obsluhovat ze svého počítače či mobilu prostřednictvím internetového bankovnictví.

Novinky z Fio banky: Kreditky bez poplatků i zavedení platby mobilem

Publikován 07.12.2017 Novinka | Banky

Pátá největší banka u nás představila další chystané novinky. Aktuálně svým současným i budoucím klientům představila novou kreditní kartu bez poplatků i zbrusunovou formu investic. Do budoucna hodlá oživit mobilní bankovnictví a umožnit klientům platit za pomocí chytrého mobilního telefonu anebo tabletu.

Trojští koně útočili na klienty bank! Jsou vaše peníze v bezpečí?

Publikován 04.12.2017 Aktualita | Banky

Podle antivirových společností Eset a Avast se na mobilní bankovnictví tuzemských bankovních domů Air Bank, ČSOB a Sberbank v říjnu a listopadu zaměřil trojský kůň BankBot. Aktuální verze tohoto malware se letos opakovaně infiltrovala do obchodu Google Play.