Finanční mix

Finanční úřad bude konečně online!

Publikován 01.07.2020 Aktualita | Finanční mix

Koronavirus a s ním spojená pandemie má mnoho negativních stránek. Ovšem, dokážeme si najít i ty pozitivní, třeba urychlení digitalizace a přenos mnoha činností do online světa, finanční úřad nevyjímaje. Ano, i v České republice se snad konečně dočkáme online finančního úřadu, který Sněmovna nedávno schválila ihned při prvním čtení. Tlak na online propojení a služby je teď opravdu velký, vnímají jej dokonce i zákonodárci.

Korona a finance – váš zdroj aktuálních informací

Publikován 24.06.2020 Aktualita | Finanční mix

Článek průběžně aktualizujeme. Poslední aktualizace: 24.6.2020

Virus a finance. Ještě donedávna nepředstavitelné spojení, dnes realita. V posledních dnech jsme svědky toho, jak málo stačí, abychom přišli o své jistoty, aby se prudce měnil trh s podnikáním, pracovní trh, finanční podpora ze strany státu, trh s půjčkami i s pojištěním. Jsme však i potěšenými svědky toho, jak se probudila naše soudržnost a solidarita, schopnost konstruktivního přístupu v krizových dobách.

Problémy vyjít s výplatou teď má o polovinu více lidí

Publikován 03.06.2020 Průzkum | Finanční mix

Úvěrová společnost Fair Credit si nechala mezi Čechy vypracovat průzkum o tom, jak teď, v době trvání nouzového stavu, vycházejí se svými příjmy. Výsledek není ani trochu překvapující: problém vyjít s příjmy do další výplaty řeší o víc jak polovinu oslovených respondentů více, každý desátý si musí před výplatou půjčit. Celkem odpovídalo 880 dotázaných, průzkum se uskutečnil koncem dubna. O průzkumu informovala ČTK.

Dělají si exekutoři chutě na váš kompenzační bonus? Mají smůlu!

Publikován 12.05.2020 Aktualita | Finanční mix

Kompenzační bonus rozhodně nepodléhá exekuci. Vyplacen je totiž ze speciálního účtu s předčíslím 10719, což jsou peníze, na které nesmí sáhnout nikdo jiný, než jejich příjemce. Proto i když jste si nechali kompenzační bonus pro OSVČ zaslat na účet, který je aktuálně zatížený výkonem rozhodnutí, nebo exekucí, tak směle požádejte svoji banku o jeho vyplacení, a to s odkazem na exekuční nepostižitelnost kompenzačního bonusu. Jak na to? Finanční správa zveřejnila návod.

Dosáhnete na 25 000 Kč od vlády?

Publikován 15.04.2020 Aktualita | Finanční mix

Vláda nakonec po několikerých úpravách schválila kompenzační bonus pro OSVČ ve výši 25 000 Kč, coby jednorázovou platbu za toto období. Zatím se čeká na jednání Parlamentu, který pravděpodobně přijme tento program v podobě zákona. Realizace je očekávána od cirka 12. dubna. Administrace bude probíhat přes Finanční správu. Pro koho je kompenzační bonus určen, jak se o něj bude žádat a jak souvisí třeba s podporou v nezaměstnanosti nebo se sezónním podnikáním? Podívejme se na to pěkně popořadě.

Firmy a živnostníci v nouzovém stavu a karanténě? Pomoc přichází

Publikován 01.04.2020 Aktualita | Finanční mix

Současný nouzový stav a s ním související karanténa vyhlášená z důvodu zavlečení a dalšího šíření korona viru v České republice s sebou nesou velké ekonomické důsledky. Některé firmy na něm významně vydělají, ale je to menšina ekonomiky (cca 17 %). Většina bude čelit velkým ztrátám, samozřejmě včetně živnostníků, malých a středních firem a jejich zaměstnanců. Stát se již nyní snaží vymyslet strategii pomoci, která by maximálně utlumila tvrdý náraz. Pomáhá oslabená česká koruna nebo i banky, které na tři měsíce odkládají splátky (na vyžádání). S čím ještě můžeme počítat?