Půjčka 2 000 Kč ihned na účet | Hyperfinance.cz

Půjčka 2000 Kč

Půjčka ve výši 2 000 Kč je půjčkou rychlou, takže její trvání většinou nepřesáhne jeden měsíc. Jde sice o poměrně malou částku, ale před výplatou se může kdykoliv stát, že nám ony 2 000 korun scházejí. Třeba na doplacení plynu, kroužku pro děti, časové jízdenky na MHD nebo na nákup bot, když se naše nedávno pořízené botičky absolutně rozpadly, a reklamace se vyřizuje celý měsíc.

Půjčka 2 000 Kč je jednou z půjček před výplatou, jaké vám dokáží poskytnout jen nebankovní společnosti. Banky se totiž zabývají až půjčkami od pěti tisíc korun. Rychlé půjčky, a mezi nimi i půjčka na 2 000 Kč, mohou být poskytnuty jak bezhotovostně coby půjčka na účet ihned, tak v hotovosti jako půjčka hotovostní.

Velkou výhodou půjček poskytovaných nebankovními společnostmi, je možnost vyřídit i půjčku online z pohodlí domova. Anebo dokonce i formou SMS zažádat o takzvanou SMS půjčku, která vám díky své rychlosti umí dorazit na účet během několika málo minut. A tak s vypůjčenými dvěma tisíci korunami můžete během chvilky zaplatit za neplánovaný nákup v obchodním domě, ve kterém zrovna jste (musí však být splněn předpoklad, že máte účet u stejné banky jako poskytovatel půjčky, protože mezibankovní převody u nás zatím tak rychlé nejsou).

Nebankovních společností, které půjčku ve výši 2000 Kč nabízejí, rozhodně není potřeba se bát. Podléhají totiž zákonu o spotřebitelském úvěru, a to ve stejné míře jako banky. Takže i nad nimi bdí Česká národní banka (ČNB). Jejich činnost jim nejprve musí schválit a povolit formou licence, kterou však nebankovky dostanou až po splnění přísných podmínek. Během půjčování podléhají stálému dozoru ze strany ČNB.

Vzhledem k tomu, že se u půjčky ve výši 2 000 Kč jedná o poměrně nízkou částku, může být poskytnuta i jako půjčka bez doložení příjmu. A také jako půjčka bez registru nebo půjčka bez ručení a ručitele, protože úvěruschopnost klienta je u tak malé půjčky v podstatě stroprocentní. Výhodná je první půjčka zdarma, kterou nebankovní společnosti poskytují klientům, co si u nich chtějí půjčit poprvé. A opravdu je zde RPSN nula procent (úroky i poplatky jsou nulové), takže vrátíte jen to, co jste si půjčili, a ani o korunu navíc.

Výhody

 • více způsobů, jak zažádat o půjčku – online, SMS nebo telefonicky
 • brzké vyřízení
 • rychlé připsání peněz na účet
 • hotovost k dispozici téměř okamžitě
 • první půjčka zdarma
 • možnost půjčit si bez registru i bez ručitele
 • v případě potíží lze prodloužit termín splatnosti

Nevýhody

 • poměrně krátká doba splatnosti
 • vyšší úroky a poplatky za půjčku (pokud se nejedná o první půjčku zdarma)
 • vyšší poplatky za prodloužení termínu splatnosti

Jak probíhá žádost?

 1. Vyberte si vhodného poskytovatele prostřednictvím srovnávače půjček
 2. Zadejte částku a preferovanou dobu splácení
 3. Vyplňte formulář s osobními údaji
 4. Půjčka projde schvalovacím procesem a budete kontaktování poskytovatelem
 5. Po schválení jsou peníze odeslány bez prodlení

Časté otázky

Viděla jsem reklamu na první půjčku zdarma ve výši 2 000 Kč. Je možné, aby někdo půjčoval peníze zdarma, nebo je to jen reklamní chyták?

Opravdu je možné, aby nebankovní společnosti půjčovaly peníze zdarma. První půjčka zdarma totiž slouží jako reklama. Ale jako ta správná reklama, kdy opravdu máte k dispozici celé dva tisíce korun, na celý měsíc a zcela zdarma. Nebankovní společnosti tím chtějí částečně konkurovat kreditním kartám bank, k jejichž získání však musíte splnit přísnější podmínky.

Když si zažádám o půjčku v hotovosti, kam si pro peníze půjdu?

U každého poskytovatele půjčky to bude jinak. Někteří mají své kamenné pobočky, tak si pro peníze můžete zajít tam. Jiné mají dohodnutou spolupráci s poštou, s trafikami nebo třeba s čerpacími stanicemi či s místy, kde si můžete vsadit. Často je půjčka v hotovosti poskytována i formou poštovní poukázky, ale v takovém případě jde o poměrně zdlouhavý proces.

Za jak dlouho můžu mít 2000 Kč na svém účtu?

Jestliže máte účet u stejné banky jako poskytovatel půjčky, můžete mít peníze připsány již během několika minut. Schvalovací proces totiž není u tak nízké půjčky nijak složitý a ani zdlouhavý. Když je váš účet u banky jiné, budete mít peníze připsány do následujícího pracovního dne.

Na vrácení půjčky mám jen jeden měsíc – co když to nestihnu?

Jestliže uvidíte, že nebudete schopni vrátit celou půjčku včas, co nejdříve o tom informujte poskytovatele půjčky a dohodněte si odložení termínu splátky podle vašich skutečných možností. Jestliže jste si brali první půjčku zdarma, je nutné počítat s tím, že za prodloužení splatnosti zaplatíte poplatek tak jako u každé jiné půjčky.

Jak si mám zažádat o půjčku na 2 000 Kč?

Zcela snadno – stačí vyplnit tuhle žádost a odeslat ji. Brzy po odeslání žádosti se vám ozve zástupce poskytovatele půjčky, se kterým vše dořešíte do posledního detailu.

Je možné získat půjčku 2 000 Kč i během víkendu?

Ano, někteří poskytovatelé nabídnou i víkendový provoz, kdy půjčky nejen schvalují, ale též rovnou vyplácejí na účet. Díky okamžitým platbám vám může půjčka vyřizovaná o víkendu přistát na účtu i v sobotu, neděli nebo ve státní svátek. Poskytovatele víkendových půjček najdete v kategorii „Půjčka o víkendu“.

 

Přečtěte si také: